a k t u a l i z a c e  26. 8. 2018      

61. ročník Žatecké Dočesné se uskutečnil

31.8. až 1.9.2017

 

   ...slavnosti chmele a piva s nejdelší tradicí v ČR

 

K dnešnímu dni  (13. Srpna) je přihlášeno rekordních  60 pivovarů.

 

 

 

 

 

          "Zatím oznámena jména účinkujících k 13. 8. 2018"

 

 

PÁTEK  31. 8. 2018  
   
NEXEN TIRE STAGE  (Náměstí Svobody )  
18:00 - 18:40    Zahájení  ( Chmelobrana, zástupci města )  
18:00 - 24:00    Moderátoři: Radka Mašková a Radek Jirgl  
18:40 - 19:20    Děti svému městu ( Děti z MŠ, ŽŠ a  ZUŠ Žatec)  
19:20 - 20:20    The Little Bit Band  
21:00 - 22:10    Roman Dragoun and His Angels
22:50 - 24:00    BSP (Speciální výroční koncert  k 25ti letům kapely)
   
GESTAMP STAGE (Letní kino - Vrchlického ulice)   
18:00 - 18:20    Zahájení  
18:00 - 24:00    Moderátor: Karel Fiala  
18:20 - 19:30    Xindl X
20:00 - 21:00    Instinct
21:40 - 22:40    Vanua 2
23:00 - 24:00    Traktor
   
SOLAR TURBINES STAGE  (Náměstí Prokopa Velkého)  
18:00 - 18:20    Zahájení  
18:00 - 24:00    Moderátor: Vladislav Slezák   
18:20 - 19:20    Pontiac  
19:50 - 20:50    Petr Spálený
21:20 - 22:30    Pavel Calta
23:00 - 24:00    Lochness
   
HISTORICKÉ TRŽIŠTĚ U DIVADLA  (Dvořákova ulice u Divadla)  
18:00 – 24:00  Dobové prodejní stánky, dobová řemesla,  
                           soutěže pro děti a rodiče.  
                           Každou hodinu historický program  
                           (Turnaje pro děti, rytířské souboje, alchymista atd.)  
   
     
SOBOTA 1. 9. 2018  
   
NEXEN TIRE STAGE   (Náměstí svobody )  
12:00 - 24:00    Moderátoři: Radek Jirgl a Radek Šilhan  
12:30 - 13:00    Žatečanka  
13:00 - 13:35    Zahájení, delegace a partneři Dočesné  
13:35 - 13:40    Vyhodnocení degustace piva  
13:40 - 14:40    Žatečanka + tanec s korbelem a ruční česání chmele  
14:40 - 15:00    Nexen Tire - soutěž generálního partnera  
15:40 - 16:40    The Tap Tap
17:00 - 17:40    Red Dwarf Band - ZUŠ Big Band Jirkov  
18:30 - 19:40    Marie Rottrová
20:20 - 21:30    Ondřej Havelka
22:00 - 23:00    Elvis Presley Impersonator a Band
   
GESTAMP STAGE (Letní kino - Vrchlického ulice)     
14:00 - 24:00    Moderátor: Karel Fiala  
14:00 - 15:00    Krucipüsk
15:30 - 16:30    Perutě
17:00 - 18:00    Znouzecnost
18:40 - 19:40    Olga Lounová 
20:20 - 21:20    The Gang
22:00 - 23:00    Tři ségry revival banda  
   
SOLAR TURBINES STAGE  (Náměstí Prokopa Velkého)  
10:30 - 24:00    Moderátor: Vladislav Slezák   
10:30 - 11:00    Jitřenka Žatec  
                            (nová pohádka „O červené Karkulce“)  
11:30 - 13:30    Eldorádo s Krejčíkem Honzou  
14:00 - 15:00    Jakub Smolík
15:30 - 16:30    Ivan Hlas Trio
17:00 - 18:00    Jablkoň
18:40 - 19:40    Michal Šeps a Reggiment
20:20 - 21:20    Nebe
22:00 - 23:00    Pekař   -    nahradí SEBASTIÁNA  POZOR ZMĚNA!
   
KLÁŠTERNÍ ZAHRADA ( Tř. Obránců Míru)  
10:00 – 11:15    Zahrajte nám muziky  
                             Program především pro starší generaci  
                             Staropražská kapela Hašlerka  
                            (Staropražské šlágry, dobové kostýmy)  
11:30 – 13:00    Malá kapela Vladimíra Kettnera  
                            (Česká lidová hudba + krojovaný taneční pár)   
   
13:00 – 17:00    Prezentace Žateckých zájmových spolků a organizací  
14:00 – 17:00    Každou hodinu zábavný animační  
                             program pro rodiče s dětmi  
                            (15 minutový blok - soutěže, tanec, hudba, balónková show)
   
HISTORICKÉ TRŽIŠTĚ U DIVADLA  (Dvořákova ulice u Divadla)  
11:00 – 24:00   Dobové prodejní stánky, dobová řemesla,  
                            soutěže pro děti a rodiče.  
                           Každou hodinu historický program  
                           (Turnaje pro děti, rytířské souboje, alchymista atd.)  
   
SKATEPARK POD HRADBAMI ( Nákladní ulice)  
09:00 - 14:00   STREETBALL CUP ŽATEC 2018 (7. ročník)  
13:00 - 18:00   SKATEČESNÁ  2018 (vol. VI)  
   
FESTIVAL UNDERWALL 2018:  
REST, PJ, MC GEY, GREWNÍ SKUPINA (Fogosh, Febio, K.O, Nty), SANY, DJ JORGE NAIPES  
   
Doprovodné akce:  
Pátek  31. 8.  a  Sobota 1. 9.    
Chovatelský areál Žatec (výstava Králíků, drůbeže, holubů a exotů)  
Stará Papírna (výstava kaktusů a sukulentů)  
Husitská Bašta (Expozice muzea Homolupulů, Pořádá Chmelobrana)  
Odborná degustace piv (Chmelařský institut)  
Živý Obraz – ukázka ručního česání chmele v nejmenší chmelničce          na nám. Svobody)  
Zábavné atrakce (Hošťálkovo nám, Žižkovo nám, nám 5. Května)  
   
Zveme Vás na návštěvu:  
Chrám chmele a piva  
Chmelový maják  
Chmelařské muzeum  
Regionální muzeum a Křížova vila  
   
Zveme Vás do Informačních center města Žatce - na kruhovém náměstí, Nám. Prokopa Velkého a u letního kina.

Program bude také v letošním roce na pěti podiích. Hlavní scéna na náměstí Svobody, druhá scéna na náměstí Prokopa Velkého, třetí scéna si své místo našla v letním amfiteátru ve Vrchlického ulici.

Čtvrtou scénu s historickou tématikou najdou návštěvníci tradičně ve Dvořákově ulici. Po loňském úspěchu  bude pátá scéna umístěna v Kapucínké zahradě.

Pro zájemce bude otevřena Expozice muzea Homolupulů nebo výstava králíků, drůbeže, holubů a exotů.

Součástí programu je také Streeball Cup, Skatečesná a festival Underwall. 


 

Tvorba webu © Ricardo  www.online-obchodnik.cz