The Wall v opět Žatci na Dočesné

Na žateckém náměstí Svobody se opět bude stavět a bourat pinkfloydovská zeď. 10 let poté co se tady v roce 2005 stavěla a bourala díky projektu lidí kolem Filipa Benešovského, kteří zprostředkovávají divákům multimediální projekt Pink Floyd The Wall. Představení na Dočesné v roce 2005 sklidilo velký ohlas, k divákům prostřednictvím audiozáznamu promluvil i bývalý člen Pink Floyd, bubeník Nick Mason.

Diváci opět uvidí představení vycházející z ikonické desky Pink Floyd, s nímž Pink Floyd sice několikrát vystoupili, ale neexistuje z něj žádný profesionální obrazový záznam. Za to byl natočen film The Wall a ukázky z něj jsou promítány během představení a doplňovány českými titulky. Nechybí samozřejmě původní kostýmy.

V roce 1990 u příležitosti pádu Berlínské zdi s tímto představením vystoupil v Berlíně přímo u zbořené zdi sám Roger Waters s hosty ze světové rockové scény. 20 let poté se s The Wall live vydal na světové turné se dvěma zastávkami v dubnu 2011 a 2013 v Praze.

Poslední, a zatím největší představení české verze tematického projektu Pink Floyd „The Wall“, se odehrálo v roce 2009 u příležitosti 30. výročí vydání alba. Za účasti hostů Michal Malátného, Jana Neckáře, Zdenka Kluky, Romana Dragouna, Radima Hladíka nebo syna Rogera Waterse Harryho, vyprodalo pražskou O2 Arénu.

V pátek 4. 9. od 21:30 bude opět znít náměstím živá hudba ze slavného alba, stavět a bourat se zeď. Představení lze zároveň brát jakou pozvánku do kina. V cyklu „Koncerty v kině“ distribuční společnosti Aerofilms se i Česká republika a Digitální kino v Žatci přiřadí ke stovkám kin po celém světě, které budou při tom až 29. září 2015 propukne ve 20:00 přenos pompézní audiovizuální show „Roger Waters: The Wall live“.

Mimořádný dokumentární snímek zachycuje elektrizující atmosféru Watersova tříletého koncertního turné z let 2010 - 13 v unikátní zážitkové směsici hudby, road movie, bombastických koncertních show na dvou kontinentech a pohledů do zákulisí.

Kdy: Pátek 4. 9. cca 21:30 - 23:40

Kde: Náměstí Svobody

Jiří Navrátil