Pipes and Pints

Pipes and Pints vznikli v roce 2006 s cílem míchat punkrock s irským folkem typu Pogues. Je to další kapela, která jde trochu s módní vlnou míchání punkového zvuku a dud. Inspiraci Pogues lze poznat už v chrapláku frontmana kapely. Je to Američan jménem Syco Mike, Američan ze Žižkova. Má na sobě tolik tetování, že může při vystoupení zpívat do půli těla. Americkým zpěvákem je určen i jazyk, jímž se kapela vyjadřuje.

V letech 2007 kapela vydala svoje první demo, Odehrála několik koncertů po střední Evropě. Chuť koncertovat je dostala až na evropská pódia klubů a festivalů. Za necelý rok si kapela vysloužila renomé kapely, která jde do toho po hlavě. Dravost a divokost jim rozhodně nechybí. Do konce roku 2009 „Pipes“ stihli odehrát desítky koncertů, samostatně i po boku kapel jako The Porters, Church Of Confidence, Born To Lose, a podobných a vydali svojí debutovou desku Until We Die, které se prodávala v Evropě i obou Amerikách a sklízela pozitivní ohlasy. Nahrávky z tohoto období mají spád a přímočarost i když písně jsou hudebně poněkud jednoduší.

V roce 2012 vydávají další desku Found and lost, k jejímuž nahrávání si pozvali špičkového producenta. Recenzent Music serveru, který je sleduje od hudebních plínek, už je řadí spíš do hudebního mainstreamu ale jinak chválí za hudební nápady a vyzrálost. Jejich doménou ovšem jsou koncerty, energická šou která lidi pod podiem dokáže dokonale pobláznit. Hojně koncertují a jsou hráni v evropských médiích, své úspěchy mají i ve specializovaných amerických žebříčcích, protože jejich skladby vydávají dva americké labely.

Pipes and Pints: Critized

Kdy: Sobota 5. 9. cca 17:00 - 18:00

Scéna: Letní kino

Jiří Navrátil