„ZakázanÝovoce“

ZakázanÝovoce (píše se opravdu takto) je říčanské punk (pop) rockové ovoce. Jejím předchůdcem byla kapela Jablko sváru. V této podobě se dala dohromady rocku 2005, takže už 10 let čeří vody českého rocku. Původně hráli nekompromisní punk rock, postupem času však zkrotli směrem k širší fanouškovské základně, blíže popovým vodám. Občas se jim kytary splaší a skladbou proženou ostré kytarové rify, ale rychle se zase uklidní.

Zakázaný ovoce točí poměrně dost videoklipů, nezřídka na téma sex pití a punkrock. Např. Pornostar:

nebo Groupie:

Mimo sexy dívek se jim do klipu Groupie podařilo obsadit i Václava Upíra Krejčího do role hlídače. V klipu Irská kdesi na slovenské salaši zpívají československy o Irské whisky. Kromě hudby pro sexuální dračice mají i klipy pro něžné a zamilované dívenky, např. Nech mě odejít.
Hrají a točí pro slušňáky i sprosťáky.

V roce 2006 jim vyšlo první album FunguY! Píseň z alba, Barová, byla natočena i jako klip. Dalším úspěchem tohoto roku je 2. místo v soutěži naděje beatu Radia Beat. Druhé řadové album „Není co řeshit“ následovalo do roku 2008. Z alba pochází zmíněný klip Irská.

Do roku 2014 stihli vydat celkem 5 alb

Ruku v ruce s vydáváním desek jdou koncerty a trpělivé získávání si publika.

Kapela v únoru 2015 vyráží na akustické turné s kapelami Imodium a Mother's Angels.

Na jaře vychází zatím poslední klip Zastávka na znamení:

Zakázaný ovoce fanouškům očividně chutná čím dál víc Popracovali se ke spolupráci s první rockovou ligou občas někomu otvírají koncert. Zpívají česky což je dnes čím dál tím řidší jev.

Kdy: pátek 4. 9. od 23:00 – 24:00

Kde: Letní kino

Jiří Navrátil