Ocho Rios

V programu Dočesné nastala na poslední chvíli malá změna. Poslední kapelou sobotního večera na Náměstí Prokopa Velkého budou místo Payanoyi plzeňští Ocho Rios (čti Očo rios). Svůj název si půjčili z alba jejich oblíbené skupiny Spook And The Guay. Ocho Rios jinak znamená španělsky osm řek a je to jméno města na Jamajce.

Ocho Rios vznikli v Plzni na přelomu let 2007/ 2008. Svůj hudební styl nazvali „Original Pilsner Mestizo Music.“
Mestizo music je hudební styl vycházejíc z fúze latinskoamerické hudby a tradičních iberijských rytmů s prvky jiných hudebních stylů. Např. ska, latiny, reggae, rocku, world music apod. Je charakteristický zpěvem ve španělštině, akustickými kytarami, doplněnými o elektrickou kytaru, dechovou sekcí, houpavý rytmem, výrazným zvukem bicích a perkusí. Přídomek Original Pilsner má naznačovat že OR tento styl obohacují o prvky české, nejspíše plzeňské muziky. Autorem textů a hudby je zakladatel kapely Pavel Malina (zpěv, saxofon), pestré aranže pak podepisuje celá kapela. Jejích hudba nakonec opravdu působí, jakoby se do ní vlévalo vícero hudebních proudů.

Po mnoha změnách se zatím sestava Ocho Rios ustálila v současné podobě. Pavel Malina - zpěv, ac. kytara

Pavel Böhm - el. kytara, zpěv

Marek Černý - baskytara, darbuka, zpěv

Martin Fencl - saxofon, perkuse, zpěv

Jiří Kučera - bicí

Zpívají španělsky, anglicky a česky, přičemž některé písně jsou i vícejazyčné. Živé a bohaté rytmy doplňují dechy, kytarové vyhrávky a chřestění perkusí. Mají za sebou vítězství v regionálních hudebních soutěžích, které jim pomohly stát se známějšími. V roce 2013 reprezentovali Plzeň na hudebním festivalu v Německu. Objevili se i na TV Nova v pořadu Snídaně s Novou

Vydali dvě CD El Mundo a Mi Ritmo. V současné době pilně koncertují a zároveň připravují materiál na třetí CD.

Hudba Ocho Rios nenechává posluchače v klidu a koncerty jsou vždy jedna velká taneční smršť. 

Kdy: sobota 5. 9. 23:00 – 24:00

Scéna: Nám. Prokopa Velkého

Jiří Navrátil