Mike Terrana

Nejen na Masters of rock hrají velká zahraniční jména. Na Žatecké Dočesné se představí americký hardrockový bubeník žijící v Itálii, Mike Terrana, který si právě před lety zabubnoval i na Masters

Mike slaví letos 55 a v podstatě hraje hudbu, na které vyrůstal. The Police, Steve Wonder, Jeff Beck, Dio, Zz Top, AC/DC, Beatles, Hendrix, Stones. Tyto vlivy přetavil do svého vlastního stylu. Terrana je dobře znám a obdivován pro rychlé a zběsilé bubnování, která zahrnuje rychlé sóla. Mimoto je držitelem rekordu v délce nepřetržitého bubnování.

Začínal jako hudební samouk a byl si zřejmě dobrým učitelem. Mimo rocku poslouchá Sinatru ale i Dvořáka či Mozarta, prostě klasiku. Má smysl pro humor, někdy neváhá se obléci do dobových kostýmů a představovat Mozarta za bicími:

Ostatně stačí vidět postaršího pankáče se žlutým čírem 50 +, a úsměvu se neubráníte.

První profesionální zkušenosti s hudbou má z roku 1984, kdy hrál s kapelou Hannover Fist. Následovaly další kapely na západě státu New York, např. Yngwie Malmsteen, Tony MacAlpine, Steve Lukather (Toto), Jennifer Batten (kytaristka od Michael Jackson, Jeff Beck), Kuni a Beau Nasty.
V roce 1987 se přestěhoval do Los Angeles, kde hrál po 10 let s mnoha skvělými kytaristy a kapelami. V roce1997 přesídlil do Evropy nejprve do Holandska poté do Německa. I tady spolupracoval se špičkovými muzikanty např. Gamma Ray, Rage, Axel Rudi Pell, Masterplan a Savage Circus.
Následně se stal členem kapely doprovázející ex zpěvačku NIghtwish Tarju Turunen. S tou se představil i Čechách v roce 2010 na Masters of rock v projektu Sinfonica a v roce 2013 s projektem Beuatie & Beast (za doprovodu Zlínské Filharmonie), oba projekty založené na rockové intepretaci klasiky.

Velice rád také pracuje na projektech v žánru instrumentální fúze a pořádá drum kliniky a workshopy po celém světě pro své fanoušky.
Poslední jeho CD s názvem "Sinfonica" obsahuje 11 slavných skladeb klasické orchestrální hudby doprovázené na bicí.

Sám k tomu říká: „Snažil jsem se představit, jaké by to bylo, kdyby skladatelé jako Mozart, Tchaikovsky a Rossini byli schopni ve své hudbě a kompozicích využít potenciál moderního rockového bubeníka. Pracoval jsem na projektu více než rok, nebylo snadné najít klasické skladby, do kterých by se hodil moderní styl bubnování“.

Kdy: sobota 5. 9. cca 23:00 - 00:00

Kde: Náměstí Svobody

Jiří Navrátil