Edie Stoilow

Na Dočesnou přijede pražská skupina Eddie Stoilow. A s ní by teoreticky mohl i Petr Čech. Brankář Arsenalu je totiž neoficiálním náhradním bubeníkem kapely Eddie Stoilow a občas, když se o objeví v Praze si s nimi zazkouší anebo i zahraje na podiu. Hrál s nimi např. při mistrovství Evropy v Českém domě nebo na festivalu Rock for People 2013 .

Eddie Stoilow je pražská pop až poprocková kapela zpívající převážné anglicky u níž dominantním nástrojem jsou klávesy a hlas zpěváka. Vznikli v roce 2003, ale už o dva roky později hráli v pražských klubech a na festivalech středního významu. Skupina po 7 letech existence vydala první album a hned ho pojmenovala Best of.

Skupina je poměrně frekventována v médiích pro svůj nekomplikovaný a uhlazený pop a tak se jim stává, že jejich fanoušci jejich skladby poznávají, ale jsou překvapeni, že jsou Češi. Získali nominaci na „Objev roku“ v anketě Žebřík za rok 2009. Eddie Stoilow, se stali držiteli Českého Slavíka v kategorii Skokan roku za rok 2012. Jejich singl Baby patřil k nejhranějším domácím písním v českém éteru.

Skupina postupuje vzhůru, alespoň pokud za měřítko úspěšnost lze brát účast například na Colours of Ostrava nebo Sázava Fest. Mají na kontě něco videoklipů, singlů a 3 alba.

Kdy: pátek 4. 9. cca 21:40 - 22:40

Kde: Letní kino

Jiří Navrátil